Hudební věda

Rozumět hudbě.

Podat přihlášku

Přijímací řízení do doktorských programů - akad.rok 2021/2022 (zahájení: podzim 2021)
Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 4. 2021

Co se naučíte

Cílem čtyřletého doktorského studia je příprava vysokoškolsky kvalifikovaných odborníků. Studium nabízí vysoce specializovaný a individualizovaný program zacílený na vědeckou práci v oboru hudební historie, sociologie, estetiky, hudební teorie a organologie. Obor se zaměřuje na okruhy z oblasti starší a novější české a evropské hudební kultury, se zvláštním přihlédnutím na některá témata: hudební aktivity náboženských bratrstev na Moravě v raném novověku, hudba na šlechtických dvorech, Leoš Janáček, Alois Hába, výzkum vkusu publika, vztah hudební teorie a estetiky v 19. a ve 20. století ad. Absolventi jsou vybaveni pro práci v oboru, která vyžaduje odborné znalosti a schopnost kritického myšlení. V plném rozsahu ovládají diskurz oboru a metodologické problémy jednotlivých disciplín. Jsou vybaveni zevrubnou znalostí předmětu své specializace. Jsou schopni samostatné tvůrčí odborné a vědecké práce.

Své uplatnění absolventi nacházejí na vysokých školách, v institucích vědeckého a kulturního zaměření.

Žádné informace nejsou k dispozici

Absolvent je vybaven pro práci v oboru, která vyžaduje odborné znalosti a schopnost kritického myšlení. Své uplatnění nachází na vysokých a středních školách, v institucích vědeckého a kulturního zaměření.

Termín podání přihlášek: 1. leden – 30. duben 2021.

Termín dodání podkladů pro přijímací řízení: do 15. května 2021.

Podklady pro přijímací řízení:

• podepsaný životopis;
  • soupis publikační činnosti;
  • projekt disertační práce.
  • Podklady pro přijímací řízení je třeba dodat v elektronické formě na Studijní oddělení FF MU - přijímací řízení, email: prijimaci.rizeni@phil.muni.cz.

Přijímací zkouška má formu ústní rozpravy.

Upozornění: Doklad o absolvování magisterského studia (úředně ověřenou kopii diplomu, u vzdělání získaného v zahraničí také tzv. nostrifikaci) předloží přijatí uchazeči u zápisu do studia. U přijímacích zkoušek se doklad o absolvování magisterského studia nevyžaduje.

Kritéria hodnocení

Hranice úspěšnosti: 70 bodů (max. počet bodů 100). Kandidát je hodnocen v částech: projekt disertační práce – max. 50 bodů, odborná připravenost – max. 25 bodů, motivace – max. 25 bodů).

1. 1. – 30. 4. 2021

Termín pro podání přihlášek

Podat přihlášku

Školitelé

Součástí přihlášky je jméno předpokládaného školitele. Školitele si vyhledejte podle profilového zaměření ze seznamu školitelů a konzultujte s ním jeho potenciální školitelství a návrh projektu.

Informace o studiu

Typ studia doktorský
Forma prezenční ano
kombinovaná ano