Stálá nabídka pracovních pobytů na FF MU

Programy administrované na Centru zahraniční spolupráce MU

Erasmus+ stáž

Program Erasmus+ podporuje zahraniční stáže (umístění na pracovišti, odborné stáže apod.) pro studenty vysokoškolského studia z programových zemí. Týká se studentů bakalářského a magisterského studia. Těchto příležitostí mohou rovněž využít čerství absolventi a vyjet na absolventskou stáž.

Program Erasmus+ Evropa umožňuje pracovní pobyty do členských zemí EU, a také do zemí Evropského hospodářského prostoru (Norsko, Island, Lichtenštejnsko), Turecka, SrbskaMakedonie.

 • Délka pobytu: 2 až 12 měsíců
 • Stipendium: 750 EUR/měsíc do zemí s vyššími životními náklady, 630 EUR/měsíc do zemí s nižšími životními náklady
 • Přihlášky: uzávěrky přihlášky jsou k 31. 1., 30. 4., 31. 7. a 31. 10.

Více informací na webu CZS Aktuální nabídky stáží

Freemovers

Program pro freemovery je určený studentům, kteří si sami domluví pracovní pobyt na zahraniční univerzitě mimo jakýkoliv výměnný program MU či existující navázanou univerzitní/fakultní spolupráci. Na stáž jako freemover můžete vyrazit také přes neziskovou organizaci AIESEC, která zprostředkovává stáže po celém světě.

 • Dostupné země: univerzity z celého světa za předpokladu, že s pobytem souhlasí domácí fakulta/katedra i zahraniční instituce.
 • Délka pobytu: měsíc až semestr
 • Stipendium: až 16 000 Kč/měsíc (fyzický pobyt)
 • Přihlášky: do 15. 12. na další kalendářní rok (možné doplňkové kolo přihlášek do 1. 6.)

Více informací na webu CZS

Stella Junior

Stella Junior je program skupiny univerzit Compostela (CGU), díky němuž se mohou studenti MU přihlásit na pracovní stáž zveřejněnou v databázi nabídek zahraničních pracovních pobytů, která je dostupná na webu CGU v sekci Stella Junior database.

Program Stella Junior také dvakrát ročně (v březnu a červenci) uděluje dvě jednorázová stipendia ve výši 400 EUR na tyto zahraniční stáže. 

 • Délka pobytu: min. 15 dnů
 • Stipendium: 400 EUR
 • Přihlášky: informujte se u kontaktní osoby na CZS – Martina Vaška, vasek@czs.muni.cz, tel. +420 549 49 7785

Více informací na webu CZS

GFPS

Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě (GFPS-CZ) zprostředkovává placené praktikum v Německu.

 • Délka pobytu: 5 měsíců
 • Stipendium: výše měsíčního stipendia pro praktikanty se odvíjí od druhu stáže.
 • Přihlášky: informujte se u kontaktní osoby na CZS: Martina Vaška, vasek@czs.muni.cz, tel. +420 549 49 7785

Více informací na webu CZS

Zažijte Kanadu

Program kanadské vlády Zažijte Kanadu (International Experience Canada) nabízí českým a slovenským studentům a absolventům možnost pracovat rok v Kanadě a získat nejenom odbornou pracovní zkušenost, ale také možnost zdokonalit si angličtinu a poznat kanadskou kulturu a společnost.

Další informace najdete na webu Velvyslanectví Kanady v ČR.

 • Délka pobytu: max. 12 měsíců
 • Stipendium: dle pracovní nabídky
 • Přihlášky: přihláška se podává na Velvyslanectví Kanady v Praze (Velvyslanectví Kanady, Programy mobility mládeže, Muchova 6, 160 00 Praha 6), kam je potřeba zaslat potřebné dokumenty; kontaktní informace jsou mobilita@canada.cz, telefon +420 272 101 800

Více informací na webu CZS

Co vás všechno čeká?

 • Naplánujte si období výjezdu

  Podívejte se, kdy se konají výběrová řízení u jednotlivých programů.

 • Zvolte si vhodný stipendijní program pro svůj výjezd

  Pracovní pobyty bývají zpravidla administrovány na úrovni Centra zahraniční spolupráce MU. Pro aktuální možnosti sledujte web své katedry. Kromě toho mohou být nápomocné aktuality výjezdů a stálá nabídka výjezdů na našich stránkách.

 • Projděte výběrovým řízením

  Podmínky výběrového řízení najdete vždy u daného programu. Součástí výběrových řízení je mj. třemi stranami potvrzený Training Agreement, motivační dopis, kopie dokladu o znalosti jazyka. U Speciálního grantu pro krátkodobé mobility je požadován i akceptační dopis hostitelské instituce.

 • Zaveďte si svůj pobyt do ISu

  Pro všechny zahraniční praktické stáže platí: zaevidujte si svůj pobyt do ISu a k němu, jakmile máte všemi stranami potvrzený, vkládáte do složky i pdf vašeho vyplněného Training Agreementu. Předměty, za které se Vám stáž uzná si NEzapisujete. Budou Vám uznány na základě žádosti o uznání předmětů po návratu ze stáže.

 • Vyplňte si Training Agreement

  Training Agreement vyplňujete do wordového vzoru, podepíšete a necháváte si potvrdit u vašeho oborového koordinátora/pověřené osoby a na hostitelské instituci. Finální sken vkládáte do složky k pobytu do IS MU.

 • Zažádejte si o stipendium

  Jakmile máte pobyt zavedený v ISu a u něj vložený potvrzený Training Agreement, můžete si zažádat o stipendium u koordinátora CZS. Erasmus je v podmínkách specifický, podívejte se proto na finanční podmínky programu.

 • Užijte si pobyt

  Na konci pobytu si nezapomeňte na zahraniční instituci nechat potvrdit Confirmation of Placement Period (potvrzení o absolvování stáže). Dokument nahráváte do pobytové složky v ISu.

 • Po návratu proces uzavřete a nechte si uznat pobyt

  Po návratu se ujistěte, že složka k pobytu obsahuje všechny povinné dokumenty dle pravidel jednotlivých programů: Training Agrement a Confirmation of Placement Period (vzor potvrzení najdete na webu CZS) a zažádejte si o uznání pobytu. U vybraných programů se vyplňuje také závěrečná zpráva.

Často kladené dotazy

Co je pracovní stáž?

Praktická stáž (pracovní pobyt) je forma výjezdu, při které má student smlouvu o zahraniční mobilitě a měl by odpracovat standardně 35–40 hodin týdně (běžný plný úvazek v zemi přijímající organizace).

Další často kladené dotazy

Mohlo by vás zajímat

Chcete být v obraze?

Napište nám svůj e-mail a my vás budeme newsletterem informovat o aktuálních nabídkách stáží a pobytů. Nebo se přidejte do tematické skupiny na Facebooku.

Načítám...

Nenašli jste, co jste hledali?

Kontaktujte nás na Zahraničním oddělení FF MU e-mailem na int@phil.muni.cz nebo nás můžete navštívit v úředních hodinách každý den kromě čtvrtka v rozmezí 9:00–12:00 hod. v kanceláři C.118 v budově C v 1. patře vlevo (na chodbě studijního).

Načítám mapu…

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.