Nástroje pro zkvalitnění online výuky: Classroomscreen a Wordwall

Tento týden bychom vám chtěli představit dva různorodé nástroje pro zkvalitnění online výuky.

14. 3. 2021

Classroomscreen

Online nástroj, který vám pomůže organizovat proces učení. Jako základní aktivita se nabízí sdílet video, obrázek, se kterým potom dále ve výuce pracujete. Chcete obrazové zdroje využít k diskuzi, ale nedaří se vám aktivizovat studenty, nikdo nechce mluvit první? Můžete použít generátor jména pro náhodný výběr odpovídajícího. Užitečné je také měření času, kostky nebo například symboly pro pokyny k práci. U delších výukových bloků je pomocníkem odpočet času, který všem připomene konec přestávky.

Wordwall

Online nástroj nabízí celou řadu rozmanitých aktivit pro výuku. Můžete vytvořit křížovku, osmisměrku nebo kvíz. Studenti mohou odpovídat na předem připravené otázky, nebo rozhodovat, jestli je informace pravdivá, nebo nikoliv. Dobře také funguje doplňování vynechaných slov do textu například u výuky jazyků. Všechny aktivity mohou probíhat při společném setkání, nebo můžete těmito úkoly zpestřit domácí přípravu studentů. Velice snadno probíhá nahrávání otázek nebo slov například z dokumentu, takže příprava na výuku zabere jen několik minut. Pohodlné je také hledání obrázků k jednotlivým aktivitám.