Příprava online konzultace

Jak na online konzultace

Pro online nebo prezenční konzultace doporučujeme využívat prostředí Office 365, které k tomuto účelu nabízí několik užitečných nástrojů.

Jak v MS Teams realizovat jednorázovou konzultaci

V aplikaci Microsoft Teams určené k videokomunikaci po internetu na dálku můžete online konzultaci zahájit jednoduše vyhledáním jména nebo UČO studujících či kolegů, s nimiž chcete mluvit.

Kde nástroj najít a jak se přihlásit

  • Vše potřebné k instalaci aplikace najdete v katalogu služeb IT MUNI.

Stáhnout MS Teams

  • Do aplikace se přihlásíte pomocí vašeho univerzitního účtu pro Microsoft přes UČO@muni.czprimární heslo. Přístup do univerzitního MS Teams a Office 365 mají všichni studenti a zaměstnanci univerzity.
  • Doporučujeme stáhnout a nainstalovat desktopovou verzi aplikace (tedy samostatný program MS Teams). MS Teams ale můžete spustit i ve webovém prohlížeči nebo na mobilním zařízení.

Vybrané návody: MS Teams krok za krokem

Jak v MS Bookings organizovat častější konzultace

Pokud v průběhu semestru potřebujete studujícím nabídnout průběžné konzultace, ať už v online nebo prezenční podobě, v online aplikaci Microsoft Bookings si můžete vytvořit rezervační kalendář, ve kterém si pro konzultace nastavíte časové úseky dle vlastního uvážení. Studující si zde následně můžou vybrat a rezervovat termín, který jim vyhovuje.

Výhodou MS Bookings oproti jiným podobným službám je to, že patří do balíčku služeb v prostředí Office 365 používaném plošně na fakultě. Informace z této aplikace se vám tedy automaticky propíší např. do kalendáře v Outlooku atd.

Než začnete MS Bookings používat, doporučujeme probrat jednotlivá nastavení s naším kolegou. Termín konzultace si můžete vybrat právě v MS Bookings – a rovnou si tak aplikaci vyzkoušet.

Rezervovat si termín konzultace

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info