Fakultní licence k programu Socrative

4. 3. 2021

Bez popisku

Máme k dispozici licence programu Socrative, který je kvalitním řešením pro aktivizaci studentů (a zároveň pro ověření, že studenti při výuce drží pozornost). O Socrative jsme psali například na stránkách o hybridní výuce, kde jsou zmíněny i další podobné nástroje. Socrative umožňuje kupříkladu vytváření anket, kvízů a dalších podobných aktivit, které mohou online výuku zpestřit.

Jestliže máte o licenci k programu zájem, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře.

Jak Socrative funguje?

Nejprve vyučující vytvoří kvíz s otázkami (ať už před přednáškou nebo v jejím průběhu). Studenti se následně pomocí mobilní aplikace připojí do společné skupiny, kde budou na otázky odpovídat. Parametry jako je čas na odpověď nebo anonymitu odpovídajících si již nastavuje učitel dle potřeby. Podrobně je Socrative popsán i v ELportálu IS MU.