Průvodce začátkem studia

Jak kontaktovat spolužáky

Vysokoškolské studium není jen o studiu samotném. Důležitým momentem je navazování kontaktů a přátelských vztahů, které možná přetrvají celý život. Proto určitě nezapomínejte také na zábavu se spolužáky a kamarády. V Brně budete mít spoustu možností, kam společně zajít a popovídat si. Třeba si vzájemně postěžovat na to, jak to máte těžké. Nezapomínejte, že sdílená bolest je poloviční bolest a společný nepřítel spojuje. Určitě se tedy nebojte iniciovat vznikat nějaké skupiny na sociální síti nebo třeba skupinového chatu, abyste mohli být v kontaktu i mimo vyučování.

K seznámení se využijte ideálně oborové setkání v orientačním týdnu nebo některou z prvních společných přednášek. Ještě předtím však máte možnost se kontaktovat skrze speciální aplikaci v ISu nebo se zkusit dát dohromady na facebookové skupině Prváci FF MU 2024, ve skupině celofakultní či na Discordu. Zkuste se také podívat, zda nějaké uzavřené skupiny na sociálních sítích nejsou přímo na katedře či ústavu, kde se váš studijní program vyučuje.

Určitě doporučujeme vaší pozornosti také celouniverzitní seznamovací akci zvanou Prvákoviny. Ve skupinách podle jednotlivých fakult zažijete dva dny nabité nejen informacemi o studiu, ale také spoustou zábavy s novými spolužáky.

Užitečné odkazy

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.