Průvodce začátkem studia

Seznamuji se s ISem

Nejprve bude potřeba, abyste se seznámili s Informačním systémem Masarykovy univerzity. Nikdo mu neřekne jinak než IS. Přístupové údaje do něj jste obdrželi v průběhu distančního zápisu. Přihlašovat se budete prostřednictvím svého UČO – univerzitního čísla osoby, které vás bude provázet celým studiem a brzy ho budete schopni pohotově odříkat, i kdyby vás někdo vzbudil o půlnoci. Společně s ním zadáte své primární heslo, které jste si nastavili rovněž při zápisu a můžete si ho posléze změnit. Tímto heslem se budete přihlašovat i do dalších online systémů na MU.

V ISu budete vyřizovat kompletní studijní agendu a také tam budete do školní e-mailové schránky dostávat všechny důležité informace. Odteď ji tedy bedlivě sledujte, ať vám nic neuteče. Pro větší pohodlí ji můžete přepnout do Outlooku nebo Gmailu, případně si nastavit přeposílání na soukromý e-mail.

TIP: Proniknout do tajů ISu vám může pomoct online akce IS Prvákoviny.

Co když jsem přístupové údaje ztratil*a?

Tak to je nemilé. Budete si muset zajít na studijní oddělení nechat vygenerovat nové heslo. Jiná možnost bohužel není. Telefonicky ani e-mailem vám heslo sdělit nemůžeme.

K čemu slouží sekundární heslo?

Prostřednictvím UČO a tzv. sekundárního hesla se budete přihlašovat ke školním počítačům, k wifi a do některých méně důležitých systémů. Nastavíte si ho sami přímo v ISu.

Jak sledovat univerzitní poštu jinde?

Pokud by vám poštovní rozhraní v ISu nevyhovovalo, můžete si univerzitní poštu přepnout do Outlooku. To lze provést v systému Inet. Kromě toho si můžete aktivovat univerzitní účet Google Workspace a odebírat poštu v rozhraní Gmailu. To lze provést v ISu.

Konečně máte možnost nechat si e-maily přeposílat na soukromou adresu, což nastavíte přímo v ISu. Ovšem pozor! Mějte na paměti, že s vyučujícími a zvláště se studijním oddělením byste měli komunikovat ze školní adresy, tudíž při přesměrování je potřeba si v soukromém e-mailu nastavit možnost odesílat poštu z adresy UČO@mail.muni.cz.

Kompletní informace o univerzitní elektronické poště naleznete v Katalogu IT služeb.

Základní pojmy

  • IS Informační systém Masarykovy univerzity
  • UČO univerzitní číslo osoby, dostane ho úplně každý, kdo má něco společného s univerzitou, a s jeho pomocí se identifikuje do všech systémů

Užitečné odkazy

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.