Průvodce začátkem studia

Chci se najíst

Protože člověku nestačí jen duchovní potrava, určitě se budete chtít alespoň občas někde obstojně a pokud možno levně najíst. K tomu jsou tu akademické menzy – něco jako univerzitní školní jídelny. Nejblíže fakultě je velká menza na Moravském náměstí, která v patře nabízí také Veggie bar. Přehled všech menz naleznete na mapě níže.

Za jídlo v menzách budete platit svou ISIC kartou, která je napojena na váš stravovací účet v systému Kredit. Dobíjet si účet můžete v hotovosti na pokladnách nebo převodem z tzv. SUPO účtu (přes něj se platí i další věci na univerzitě jako koleje nebo třeba tisk či kopírování v knihovnách). Jídlo si můžete také předem objednat, abyste měli jistotu, že až přijdete, nebude už vyprodané. Více informací naleznete na webu Správy kolejí a menz.

Načítám mapu…

Samozřejmě můžete také využívat některou z restaurací, kterých je v Brně nepřeberné množství. Musíte však počítat, že vás to vyjde o něco dráž. Na jídlo v menze vám totiž jakožto studentům přispívá stát, proto jsou tam pro vás ceny příznivější. Je však potřeba přiznat, že po covidové krizi už ani menzy nejsou tak levné, jako bývaly.

Užitečné odkazy

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.