Průvodce začátkem studia

Jak se omlouvat z vyučování

Docházkový režim na vysoké škole je o poznání volnější, než jak jste byli doposud zvyklí ze střední školy. V zásadě existují dva základní typy výuky – přednášky a semináře/cvičení. Přednášky jsou dle studijního řádu nepovinné, účast na seminářích a cvičeních je povinná, vždy však záleží na konkrétních požadavcích vyučujících.

Pokud onemocníte, máte samozřejmě možnost se z povinné výuky omluvit. Musíte ovšem zaslat do 5 pracovních dní omluvenku na studijní oddělení. Ve většině případů to stačí elektronicky v ISu. Pokyny k tomu naleznete zde.

Když budete mít akutní zdravotní problém a svého praktického lékaře máte daleko, můžete využít služeb univerzitního lékaře. Více informací naleznete zde. Na akutní péči mají zdarma nárok i studenti ze Slovenska, musí si však zaregistrovat svůj průkaz na místní pobočce VZP (Benešova 10). Více zde.